Chacom Grand Cru 24 Light
319,00€*
Item no.:
16720
EAN:
4251582737563
Available, delivery time appr. 1-3 workdays
We do not sell direct to consumers. Store locator for consumers >
A harmonious blend of craftsmanship and natural elegance. This pipe invites you to explore the fine nuances of briar wood. Perfectly balanced for the ultimate enjoyment, it quickly becomes a favorite for stylish smoking experiences. Let yourself be captivated by the charm of this creation called Grand Cru.
| Bowl Height | 50 mm |
| Chamber Diameter | 20 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 125 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | Grand Cru |
| Shape | Bent - Classic |
| Style | Modern series |
| Surface | oranges |
| Weight | 70-79 gram |
Country of production: FR
E-mail contact: chacom@pipechacom.com