Chacom Carbon 426
199,00€*
Item no.:
15471
EAN:
4251582729971
Available, delivery time appr. 1-3 workdays
To the dealer registration
We do not sell direct to consumers. Store locator for consumers >
Chacom's Carbone pipe is a true classic. The pattern is printed on the briar, resulting in a very modern and dynamic look.
| Application | Metal |
| Bowl Height | 40 mm |
| Chamber Diameter | 20 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 145 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | Carbon |
| Shape | Half-Bent - Freestyle |
| Style | Classic series |
| Surface | carbon look |
| Weight | 40-49 gram |
Brand owner: Chapuis - Comoy & Cie Sarl
Country of production: FR
E-mail contact: chacom@pipechacom.com
Country of production: FR
E-mail contact: chacom@pipechacom.com