Chacom Baccara Sandblast 186
169,00€*
Art.-Nr.:
16458
EAN:
4251582735064
Sofort verfügbar, Lieferzeit ca. 1-3 Werktage
Wir beliefern als Importeur nur Händler. Zur Händlersuche für Endkunden >
A robust and sober straight "billard" pipe with a sandblasted black finish, an aluminium band and an aluminium cap.
- Finish: sandblasted black
- Dimensions: 145 (L) x 38 (w) x 52 mm (h)
- Chamber diameter: 20 mm
- Chamber depth: 40 mm
- Weight: 50-55 g
- Mouthpiece material: acrylic
- Filter: 9 mm filter pipe (with adapter and metal system)
Presented in a Chacom cardboard gift box with a branded cotton drawstring dustbag.
| Applikation | Sterling Silber |
| Bohrung | 9mm |
| Gewicht | 50-59 Gramm |
| Kopfbohrung | 20 mm |
| Kopfhöhe | 50 mm |
| Limited Edition | Nein |
| Länge | 150 mm |
| Material | Bruyère |
| Modell | Straight - Billiard |
| Mundstück | Acryl |
| Oberfläche | Sandgestrahlt |
| Serie | Baccara |
| Spezifikation | Cap |
| Stilrichtung | Serie Klassisch |